Powiat wynajmuje pokoje w hotelu dla medyków

Około 20-25 proc. pracowników medycznych ostrowieckiego szpitala przebywa w kwarantannie, a to powoduje problemy z zapewnieniem wymaganej opieki medycznej na poszczególnych oddziałach. Z inicjatywą, która łagodzi problem wyszły medyczne małżeństwa, a przyjął ją zarząd powiatu ostrowieckiego.

Chodzi o zapewnienie noclegu dla pracującego w szpitalu współmałżonka pielęgniarki lub lekarza skierowanego na kwarantannę, tak, żeby mógł dalej pracować. Zarząd powiatu zdecydował, że opłaci nocleg takim osobom w hotelu. – Podjęłam wraz zarządem, taką decyzję, że będziemy płacić za pokoje dla medyków w hotelu Accademia. To spowoduje, że jeżeli będziemy mieć 3 medyków na kwarantannie, to ona nie obejmie współmałżonków – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. Wyjaśnia, że w warunkach domowych zachowanie pełnej izolacji osobie w kwarantannie jest trudne, a czasem niemożliwe. – Ani my, ani lekarze i pielęgniarki nie chcemy ryzykować zdrowia pacjentów i pomysł z wynajęciem pokojów uznaliśmy za najlepsze rozwiązanie – podkreśla starosta Dębniak. W tej chwili w hotelowych pokojach mieszkają 3 osoby, których partnerzy są w domowej kwarantannie. Ta liczba może wzrosnąć. Oczywiście nikogo nie można zmusić, ale tu jest chęć tych współmałżonków do dalszej pracy w szpitalu – dodaje starosta Dębniak.
Samorząd powiatowy na razie nie podaje żadnych kwot związanych z wynajmem pokoi dla medyków. – Nie możemy zabezpieczyć konkretnej kwoty, bo wszystko zależy od zapotrzebowania, czyli tego, ile osób i jak długo będzie przebywać w hotelu – wyjaśnia starosta Dębniak, podkreślając, że wynegocjowali korzystne ceny.

Podziel się

Ważne wydarzenia