Na dniach poznamy logotyp Ostrowieckiego Browaru Kultury

autor zdjęcia: Tomasz Nasiadek

W najbliższych dniach powinniśmy poznać graficzny znak Ostrowieckiego Browaru Kultury, nad którym od kilku tygodni pracowaliśmy – zapowiada Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu. Dodaje, że logotyp ma sprzyjać promocji nowego obiektu i działalności wszystkich istniejących w nim instytucji.

– Myślę, że możemy spodziewać się solidnej pracy nad wspólną tożsamością miejsca, które skupia trzy instytucje kultury – MCK, BWA i MBP. Przy tworzeniu i kreowaniu tego miejsca chodziło o to, by pod jedną przestrzenią połączyć dwa żywioły – wodę z ogniem, czyli te aktywności, które te instytucje prezentują – mówi. Logotyp będzie pojawiał się na zaproszeniach, bilboardach i gadżetach. Podczas jego tworzenia powstała, tzw. książka tożsamości. – Zawiera ona elementy, które się będą pojawiać wspólnie w przestrzeni miejskiej. Zaprojektowaliśmy wspólne plakaty dla wydarzeń, które się będą odbywać. Wygląd plakatu dla każdej z trzech instytucji będzie jednorodny. Wiadomo, będą się one różniły treścią. to będą także ciytylighty, które pojawią się na przystankach miejskich. Ta pula jest bardzo duża, a ich wdrażanie będzie trwało – tłumaczy dyrektor MCK-u.

Nowy znak graficzny, nawiązujący do dawnego Browaru Saskich pojawi się również na budynku od ulicy Siennieńskiej. Wykorzystany będzie także w oznakowaniu wewnątrz obiektu, kierującym do poszczególnych instytucji, bo jak podkreśla dyrektor Kowalczyk, ma on bardzo dużą powierzchnię i łatwo się w nim pogubić.

Nowe znaki graficzne zyskają także trzy instytucje, które swoją siedzibę mają w OBK.
– Jedynie co mogę zdradzić, jest to, że podzieliliśmy się trzema kolorami. Każda instytucja będzie miała swój wiodący kolor. Co ważne, logotyp OBK powinien i będzie zawierał kolor pomarańczowy, bo jest barwa tożsama z Ostrowcem – mówi Jacek Kowalczyk.

Swoją witrynę internetową zyska sam Ostrowiecki Browar Kultury. Dyrektor Kowalczyk zapowiada, że z czasem planują zamontować neon Browaru.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia