Bałtowski Zwierzyniec z perspektywy własnego auta

W Polsce znoszone są powoli kolejne obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Wiele obiektów turystycznych wciąż jest zamkniętych, ale ich właściciele przygotowują się do sezonu. Bałtowski Kompleks Turystyczny także 'odmraża’ swoje atrakcje.

I tak, w najbliższy weekend otwarty zostanie Górny Zwierzyniec – Safari. Jednak zwiedzanie bałtowskiego królestwa dzikich zwierząt będzie się odbywało w nieco innej formie niż dotychczas.
– W normalnym trybie turyści zwiedzają Zwierzyniec Bałtowski Górny z pokładu amerykańskiego schoolbusa. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Dlatego uruchamiamy Zwierzyniec dla aut osobowych. Będzie to swoiste safari, gdzie każdy indywidualnie, we własnym tempie będzie mógł podglądać życie dzikich zwierząt, które są na wyciągnięcie ręki – mówi Monika Pękala, szefowa działu marketingu. Podkreśla, że zwierzęta przyzwyczajone są do obecności samochodów i zachowują się bardzo przyjaźnie.
Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad. – Musimy wziąć pod uwagę, że to my jesteśmy gośćmi. Musimy zachowywać się tak, żeby nie naruszać spokoju zwierząt tam mieszkających. Warto dodać, że na naszym torze jazdy mogą znajdować się dzikie zwierzęta i to one mają pierwszeństwo w nie my. Poruszamy się tylko po wyznaczonych drogach, tylko w kierunku wskazywanym przez znaki. W ciszy, bez krzyków. Absolutnie nie możemy opuszczać auta, którym będziemy się poruszać – wylicza Monika Pękala.

Safari na razie będzie otwarte tylko w weekendy. W tygodniu bez ograniczeń możemy zwiedzać Zwierzyniec Dolny. A tam podziwiać można m.in. ptactwo, surykatki, kozice, jelenie, małpy, czy owce. Zwierzyniec Górny to już m.in. lamy, wielbłądy, strusie afrykańskie, daniele, żubry i bydło rogate z wielu krajów świata.

Przypomnijmy, że od początku maja w Bałtowie otwarte zostały liczne ścieżki przyrodnicze, trasy biegowe, a także sieć ścieżek rowerowych. Swoją działalność wznowiła również wypożyczalnia kajaków.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia