Porady specjalistów dla dzieci i rodziców w „czwórce”

źródło: pixabay.com

Zajęcia w ostrowieckich szkołach wciąż odbywają się w trybie online. Podczas pandemii koronawirusa taka forma edukacji bywa trudna i wywołuje u uczniów dodatkowy stres. Nie wszystkim dzieciom udaje się z nim skutecznie walczyć. Z pomocą przychodzą psychologowie i psychoterapeuci oferując wsparcie.

– W Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowcu uczniowie od momentu zamknięcia szkół mogą skorzystać z konsultacji psychologicznej i pomocy terapeuty w formie telefonicznej lub online – informuje Agnieszka Batóg.- Bardzo ważne jest aby mówić o swoich emocjach dlatego są wydzielone godziny do kontaktu z dziećmi z rodzicami. Z pedagogiem można kontaktować się codziennie od 14 do 17
natomiast z psychologiem kontaktować można się w poniedziałki i wtorki miedzy godziną 14 a 17 – dodaje.

Pomocą objęci zostali uczniowie i rodzice nie tylko ze Szkoły Podstawowej nr 4. Jeśli zdarzy się tak, że ktoś z innej placówki oświatowej będzie jej potrzebował, to również ją uzyska.

– Długotrwała izolacja, trudności w relacjach rodzinnych czy lęk o przyszłość – to główne problemy, z którymi dzwonią dzieci by uzyskać wsparcie – podkreśla Agnieszka Batóg. Na mały plusik można zapisać brak konfliktów rówieśniczych.
Podczas jednego dyżuru ze swoimi problemami do specjalisty zgłasza się od 3 do 5 osób. A ja przypomnę, że zdalne nauczanie obowiązuje do 24 maja.

Poniżej podajemy telefony do specjalistów.

Pedagog szkolny Monika Rożek – 795 698 513

Psycholog Monika Gałązkiewicz – 532 255 888

/marsz/

Ważne wydarzenia