14 osób zakażonych koronawirusem na oddziale wewnętrznym II ostrowieckiego szpitala

żródło: pixabay.com

Do 14 osób wzrósł bilans zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na oddziale wewnętrznym II ostrowieckiego szpitala. Informację potwierdziła Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu, podkreślając przy tym, że wyniki jeszcze spływają. Wśród nich jest dwunastu pacjentów oraz dwie osoby z personelu medycznego.

Covid-19 potwierdzono także w sobotę i niedzielę u 4 osób – dwóch pielęgniarek i dwóch pacjentów stacji dializ. Przewiezieni zostali do szpitala zakaźnego w Starachowicach.
Stacja dializ nie została zamknięta. W niedzielę ją zdezynfekowano. Dyrekcja szpitala decyzję uzgodniła z wojewódzkim konsultantem do spraw nefrologii. – Ona musi działać, bo w okolicy nie ma tylu stacji, żeby przejąć naszych pacjentów, a ci muszą być poddawani zabiegom dializy nawet mimo kwarantanny, którą zostali objęci – wyjaśniał na wczorajszej konferencji Andrzej Gruza, dyrektor ostrowieckiej lecznicy.

Przypomnijmy, że COVID-19 w ostatni czwartek potwierdzono również u pacjenta oddziału chirurgii. Obecnie jest leczony w szpitalu zakaźnym w Starachowicach. Żaden z testów wykonanych u pacjentów tego oddziału i personelu nie potwierdził koronawirusa. Trzy wyniki były jednak wątpliwe. Testy powtórzono i jeden wciąż nie jest jednoznaczny. Badanie tej osoby zostanie wykonane raz jeszcze.
Oddział chirurgii pozostanie wyłączony do momentu wykonania personelowi powtórnych badań.

W niedziele zamknięty został także oddział neurologii, gdy u jednego z pacjentów pojawiły się niepokojące objawy. Testy nie potwierdziły koronawirusa, dzięki czemu oddział mógł wrócić do pracy.

/bart, paw/

Ważne wydarzenia