Rząd znosi obostrzenia. Biblioteka w Ostrowcu wznawia swoją działalność

Dzisiaj pod drzwiami Miejskiej Biblioteki Publicznej, znajdującej się w Ostrowieckim Browarze Kultury zrobiło się tłumnie. To po tym, jak rząd ogłosił drugi etap odmrażania polskiej gospodarki.

Od dziś (pon) na nowo otwarte mogą być nie tylko biblioteki, muzea ale także hotele, pensjonaty i galerie handlowe. Mają jednak funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym.
– Bedzie można przychodzić i oddawać książki, które poddane zostaną 14-dniowej kwarantannie – mówi Paweł Górniak, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu. Dodaje, że biblioteka otwarta będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18. Działalność wznawia tylko wypożyczalnia. – Wszystkie osoby, które będą chciały wypożyczyć książki zachęcamy do korzystania ze swoich kont internetowych. ci, którzy nie mają takiego konta, niech założą. Jeśli nie chcą, bądź nie mogą tego zrobić, mogą zadzwonić do nas i zamówić książki telefonicznie. Panie bibliotekarki będą informować, kiedy będzie można zamówione książki odebrać. Zachęcamy, do tego, żeby się niepotrzebnie nie gromadzić przed drzwiami biblioteki – mówi Paweł Górniak.

Warto podkreślić, że mieszkańcy mogą korzystać tylko z placówki znajdującej się w browarze kultury. Pozostałe filie nadal pozostają zamknięte. Dyrektor Górniak podkreśla jednak, że książki wypożyczone w innych oddziałach można zwracać do wypożyczalni w OBK przy ulicy Siennieńskiej.

Dodam, że biblioteka nadal nie prowadzi żadnej działalności około bibliotecznej i dydaktycznej. Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej zamknięta jest również czytelnia czasopism.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia