9 nowych zakażeń koronawirusem w szpitalu

O dziewięciu nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem na oddziale wewnętrznym II poinformowała w poniedziałek po godzinie 17:00 dyrekcja szpitala w Ostrowcu. Wśród nich jest ośmiu pacjentów oraz jedna osoba z personelu medycznego.

Jak powiedział nam doktor Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych wciąż czekają na wyniki testów pozostałych pacjentów oddziału, który – przypomnijmy – jest zamknięty na przyjęcia.
Covid 19 potwierdzono także u 4 osób – dwóch pielęgniarek i dwóch pacjentów stacji dializ. Przewiezieni zostali do szpitala zakaźnego w Starachowicach.
Stacja dializ nie została zamknięta. W niedzielę ją zdezynfekowano. Dyrekcja szpitala decyzję uzgodniła z wojewódzkim konsultantem do spraw nefrologii.  – Ona musi działać, bo w okolicy nie ma tylu stacji, żeby przejąć naszych pacjentów, a ci muszą być poddawani zabiegom dializy nawet mimo kwarantanny, którą zostali objęci – wyjaśniał dziś dyrektor Gruza.
Przypomnijmy, że COVID-19 w ostatni czwartek potwierdzono również u pacjenta oddziału chirurgii. Obecnie jest leczony w szpitalu zakaźnym w Starachowicach. Żaden z testówwykonanych u pacjentów tego oddziału i personelu nie potwierdził koronawirusa. Trzy wyniki były jednak wątpliwe. Testy powtórzono i jeden wciąż nie jest jednoznaczny. Badanie tej osoby zostanie wykonane raz jeszcze.Oddział chirurgii pozostanie wyłączony do momentu wykonania personelowi powtórnych badań.
W niedziele zamknięty został także oddział neurologii, gdy u jednego z pacjentów pojawiły się niepokojące objawy. Testy nie potwierdziły koronawirusa.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia