ZUS: Ponad 45 tysięcy wniosków w ramach tarczy w województwie

źródło: TwojZUS.pl

Zwolnienie małych firm z opłacania składek ZUS, brak opłaty prolongacyjnej czy świadczenie postojowe to tylko niektóre ulgi w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Od początku kwietnia przedsiębiorcy w województwie świętokrzyskim mogą i chętnie korzystają z narzędzi, które pomagają im przetrwać trudny okres związany z epidemią koronawirusa. Aby otrzymać wsparcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, należy złożyć odpowiedni wniosek. A tych do świętokrzyskiego oddziału wpłynęło ponad 45 tysięcy. – Ponad połowa z nich została złożona papierowo, druga połowa elektronicznie. Przy tych wnioskach papierowych, których w Ostrowcu zostało złożonych prawie 2 tysiące, zdarzają się błędy. Brak podpisu, błędny numer rachunku czy też źle wpisany NIP sprawiają, że osoby, które czekają na wypłatę muszą te wnioski poprawić – mówi Paweł Szkalej, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

W Ostrowcu największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się ulga dotycząca zwolnienia z opłacania składek za miesiące marzec, kwiecień i maj. To blisko 1400 takich wniosków. Ponad 520 wniosków dotyczy kategorii wypłacania świadczenia postojowego, zaś wniosków o ulgę w ramach umów cywilnoprawnych w naszym powiecie jest po kilkadziesiąt – wylicza rzecznik Szkalej.

Pracownicy ZUS-u apelują, aby by wszystkie dokumenty dokładnie i starannie wypełniać. – Bardzo prosimy, aby przed wrzuceniem do skrzynki sprawdzić czy wpisaliśmy datę, czy jest podpis. Przede wszystkim czy podpisaliśmy się własnym nazwiskiem, czyli tak jak się nazywamy. Zdarzyło się kilka wniosków złożonych z podpisem Jan Kowalski, tak jak wygląda druk oświadczenia. Prosimy o tą staranność, bo ma to znaczenie przy wypłacie świadczenia – mówi regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Wnioski dostępne są online – na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz na stronie www.zus.pl.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia