Nadleśnictwo Ostrowiec rozdaje sadzonki

żródło: pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że drzewa mają duży wpływ na nasze życie. Dostarczają tlen, biorą udział w obiegu wody w środowisku, pochłaniają także dwutlenek węgla. Są również barierą dla wiatru i mają wpływ na klimat.

Aby, było ich jak najwięcej Lasy Państwowe zapraszają do wspólnego sadzenia drzew. Jutro przed leśniczówką Leśnictwa Zwierzyniec na Gutwinie będzie można odebrać bezpłatne sadzonki drzew takich jak kalina czy olsza. – Chcemy zwrócić uwagę przy tej akcji, na wartość drzew jakie rosną w naszym kraju. To także zwiększanie lesistości. Akcja ma charakter edukacyjny, bo uczy jak poprawnie sadzić i pielęgnować młode drzewka. Rozdając te drzewka udzielamy też informacji jaki to gatunek, jakie ma wymagania. Wiadomo, że to drzewko gdzieś w Polsce zostanie posadzone, czy obok domu, czy na działce rekreacyjnej – mówi Jacek Sobolak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec Św.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10tej i potrwa do 14. W tym dniu leśnicy przekażą w ręce wszystkich chętnych 100 sadzonek. Osoby zainteresowane otrzymaniem drzewek proszone są o kontakt z leśniczym pod numerem telefonu 606 321 803.

/paw/

Ważne wydarzenia