Nowe możliwości dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej

żródło: pixabay.com

18 kwietnia sejm przyjął poprawki senatorów w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Dzięki temu ze wsparcia może skorzystać większa liczba przedsiębiorców. – To również większa ochrona miejsc pracy – podkreśla Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu.

Pracodawcy w ramach rozszerzonej tarczy mogą bowiem skorzystać z dofinansowania do wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenia społeczne. Powiększa się także krąg mikroprzedsiębiorców, którzy uprawnieni są do skorzystania z niskoprocentowej pożyczki z Funduszu Pracy. – W tej chwili osoba, która prowadzi działalność i nie ma żadnej osoby zatrudnionej, może również złożyć wniosek o pożyczkę. Mamy duże zainteresowanie tą formą wsparcia. W ciągu jednego dnia wpłynęło 120 wniosków – mówi dyrektor Stafijowska.

Według nowych zasad, przedsiębiorca może ubiegać się o umorzenie niskooprocentowanej pożyczki, pod warunkiem prowadzenia działalności przez okres 3 miesięcy od udzielenia pożyczki. Utrzymanie zatrudnienia nie będzie już warunkiem umorzenia pożyczki. – Dzięki takim pożyczkom, mamy szansę na utrzymanie ponad 1200 miejsc pracy – wyjaśnia dyrektor PUP-u.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu udzielił 30 takich pożyczek na łączną kwotę prawie 1 miliona 800 tysięcy zł. Spośród kolejnych 30 wniosków dotyczących dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla samozatrudnionych – 25 zostało zrealizowanych na kwotę prawie 50 tysięcy złotych. – Dosyć duża grupa przedsiębiorców zaczyna składać wnioski. Widać, że przedsiębiorcy chcą utrzymać stanowiska pracy – dodaje.

Wnioski można składać przez platformę praca.gov.pl lub w postaci papierowej w urzędzie. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia