Kardiologia i Carint wstrzymały przyjęcia pacjentów – podejrzenie koronawirusa

żródło: pixabay.com

Dyrekcja ostrowieckiego szpitala wstrzymała przyjęcia pacjentów na oddział kardiologii ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o pacjentkę, pochodzącą z powiatu skarżyskiego. Kobieta jest pracownikiem służby zdrowia, została odizolowana. Dzisiaj o godzinie 6-tej rano pobrano od niej drugi wymaz, bo pierwszy – jak tłumaczy dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ostrowieckiej lecznicy – był wątpliwy. Wyniki porannego wymazu poznamy w godzinach wieczornych. – To jest pacjentka, która ma chorobę kardiologiczną. Była wcześniej diagnozowana w Skarżysku i trzykrotnie test okazywał się ujemny. Test pobrany u nas okazał się wątpliwy, stąd decyzja o ponownym pobraniu wymazu – mówi.

Warto dodać, że Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Ostrowcu Św współpracujące ze szpitalem, również nie będzie wykonywało zabiegów. Dr Maciej Maliszewski, kierownik Carintu potwierdza, że wszelkie zabiegi zostały wstrzymane, ponieważ pacjenci z oddziału kardiologii byli przekazywani do nich i jest duże ryzyko zakażenia. Dodaje, ze wstrzymanie przyjęć i zabiegów podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

Jeżeli wynik pacjenta będzie pozytywny to, zgodnie z procedurami, wprowadzona może być kwarantanna personelu i pacjentów obu oddziałów.

/paw/

Ważne wydarzenia