Wiosennych kwiatów będzie w mieście mniej przez koronawirusa

Wiosna, mimo trwającej epidemii koronawirusa przyszła, a wraz z nią rozpoczęły się prace porządkowe i pielęgnacyjne roślin i terenów zielonych. Skutki pojawienia się w kraju chińskiego wirusa jednak zobaczymy. Wyraźnie mniej będzie w mieście nowych roślin, zwłaszcza jednorocznych kwiatów, jak bratki czy stokrotki.

– Nadszedł niestety czas zaciskania pasa. W tym roku rezygnujemy z nasadzeń bratków i stokrotek na terenach kwietników gruntowych. Niewielka ilość pojawi się tej wiosny w gazonach. Na Rondzie Republiki Ostrowieckiej pojawiły się już narcyzy i będą rozkwitać kolorowe tulipany, ale to efekt nasadzeń cebul tych roślin w 2018 roku – mówi Milena Gawąd-Korona, kierownik referatu zieleni miejskiej Urzędu Miasta w Ostrowcu. 12 zimozielonych tui odmiany globosa , które wczoraj pojawiły się na Rondzie Powstania Styczniowego pochodzą z odzysku. Zostały wykopane z pasów działek kupowanych od mieszkańców pod drogi publiczne. – Środki finansowe w budżecie gminy musiały zostać przekierowane na pomoc w walce z koronawirusem, ale chcemy, żeby trochę tych kwiatów rozweseliło miasto, więc będą nasadzenia letnie – dodaje.
Przy ulicy Iłżeckiej obok Urzędu Miasta stanie dziś jeszcze 14 nowych gazonów z kwiatami, ale to zakup sprzed pojawienia się koronawirusa. Kierownik Gawąd-Korona podkreśla, że prac porządkowych i koniecznych zabiegów zaniedbywać nie będą, więc pracownicy Zakładu Usług Miejskich zamiatają chodniki, zgrabiają z liści trawniki, przycinają rośliny i nawożą je, oczyszczają byliny, żeby mogły cieszyć oko.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia