„Komputer dla ucznia” – trzy zestawy komputerowe trafiły do dzieci z Waśniowa

33 zestawy komputerów i 8 tabletów przekazaliśmy do tej pory w ramach akcji Radia Ostrowiec 'Komputer dla ucznia’. Wczoraj kolejne trzy zestawy odebrał z naszej redakcji wójt Waśniowa. – Teraz komputery trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z gminy.

– To są kolejne komputery dla dzieci z rodzin wielodzietnych gdzie jest jedna jednostka albo jeden laptop. Zdecydowanie ułatwi to pracę zdalną. Dziękuje wszystkim. którzy pięknie zareagowali na hasło „Komputer dla ucznia”- mówi Krzysztof Gajewski, wójt Waśniowa.

Komputery w ramach naszej akcji otrzymały też dzieci z gmin Bodzechów, Kunów i Ćmielów. Niestety, nie mogliśmy ich przekazać uczniom w gminie Bałtów, choć mieliśmy przygotowane, bo – jak powiedział Radiu Ostrowiec wójt Hubert Żądło – samorząd ich nie potrzebuje.
A już w najbliższy piątek w Urzędzie Gminy w Waśniowie pojawi się 30 nowych laptopów, które gmina zakupiła z pieniędzy pochodzących z programu rządowego „Polska Cyfrowa”. Sprzęt o wartości 60 tysięcy złotych, na zasadzie wypożyczenia trafi do dzieci uczących się online. Po zakończeniu roku szkolnego laptopy wrócą do gminy i będą do dyspozycji w szkołach na terenie gminy.
/marsz/

Ważne wydarzenia