Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Starachowic

W związku z wprowadzeniem przez rząd od najbliższego czwartku (16 kwietnia) obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej gmina Starachowice zaopatrzy swoich mieszkańców w bezpłatne maseczki.

– Zdrowie jest najważniejsze dlatego podjąłem decyzję, że zakupimy maseczki wielorazowego użytku dla każdego mieszkańca – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic i dodaje, że ceny materiałów, z których powstają maseczki bardzo poszły do góry. – Chcemy ułatwić mieszkańcom zakup potrzebnych środków ochronnych – podkreśla włodarz Starachowic. Gmina zakupi ponad 40 tysięcy maseczek, które zostaną dostarczone poprzez skrzynki na listy do każdego mieszkańca. Zgodnie z ilością osób podanych w deklaracji śmieciowej, czyli tyle ile faktycznie osób w tej nieruchomości mieszka – tłumaczy.

Dystrybucja bawełnianych maseczek prowadzona będzie do piątku. Rozprowadzeniem ich wśród mieszkańców zajmą się pracownicy miejskich instytucji. Jak informuje Marek Materek, maseczki zostały już zamówione. – Pochodzą między innymi ze szwalni, ze Skarżyska-Kamiennej i lokalnych szwalni zlokalizowanych w naszym mieście. Czekamy na pierwszą partię.

Środki na zakup maseczek pochodzą z funduszu zarządzania kryzysowego. Gmina przeznaczy na tel cen około 170 tys złotych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia