MOPS uruchamia wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

żródło: pixabay.com

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej chce uruchomić nieodpłatną wypożyczalnię drobnego sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców Ostrowca będących w trudnej sytuacji zdrowotnej.

– Zgłaszają się do nas osoby w różnym wieku, od młodych, które uległy jakiemuś wypadkowi po osoby starsze, schorowane. Dopytują czy mamy rowerki, trójnogi, balkoniki do poruszania się – mówi Joanna Basińska, kierownik Działu Usług Opiekuńczych MOPS w Ostrowcu Św. Podkreśla, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup potrzebnego sprzętu lub oczekiwać na przydział ze szpitala czy przychodni. – Zamiast kupować, warto sprzęt specjalistyczny po prostu wypożyczyć, dlatego zwracamy się do osób, które doświadczyły już takich przykrych sytuacji, a które mają możliwość udostępnienia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego bez konieczności uiszczania kaucji – dodaje. Najbardziej potrzebne są środki do pielęgnacji osób leżących – pampersy, podkłady, prześcieradła czy podkłady przeciwodleżynowe.

Z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego będą mogli skorzystać mieszkańcy Ostrowca posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub w przypadku jego braku, osoby posiadające pisemne wskazanie od lekarza o konieczności używania danego sprzętu.

Osoby, które chcą pomóc, mogą skontaktować się z ostrowieckim ośrodkiem pomocy społecznej pod numerem telefonu 41 276 76 57. Warto dodać, że pod opieką MOPS-u znajduje się około 200 potrzebujących osób.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia