Psycholodzy WOT-u wspierają w czasach epidemii

źródło: media.terytorialsi.wp.mil.pl

Wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego w czasach epidemii koronawirusa, mogą uzyskać profesjonalną pomoc dzwoniąc do specjalistów Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Utworzenie infolinii wpisuje się w misję wojsk obrony terytorialnej, która polega na wspieraniu lokalnych społeczności – mówi Daniel Woś, rzecznik prasowy 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT i dodaje, że
była taka potrzeba. – Otrzymywaliśmy informacje z zewnątrz, że osoby przebywające na kwarantannie czy te które obawiają się choroby potrzebują wsparcia psychologa. U nas wielu żołnierzy, na co dzień jest także, kolokwialnie mówiąc w cywilu, psychologami i psychoterapeutami.

Psycholodzy całą dobę czuwają na specjalnej infolinii, a ich pomoc jest dostępna 24 godziny na dobę, dla każdego i w różnych życiowych sytuacjach. Ostatnio otrzymaliśmy telefon od 80-letniego kielczanina, który szukając pomocy zadzwonił z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów. Żołnierze WOT-u przygotowali taką paczkę i dostarczyli seniorowi do domu. Więc uruchomiona infolinia ma bardzo szeroki zakres – mówi.

Aby skorzystać ze wsparcia wystarczy zadzwonić pod numer 800-100-102 lub skorzystać z połączenia wideo w programie Skype pod nazwą 'Wsparcie Psychologiczne WOT’.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia