Wojciech Kotasiak Honorowym Obywatelem Miasta

Janusz Wojciech Kotasiak, wieloletni dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu już oficjalnie Honorowym Obywatelem Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Prezydencki projekt uchwały o nadaniu mu tego tytułu przedstawiony został na wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. – Krzemionki, czyli nasza jedyna w regionie perła UNESCO i fakt, że jest ona częścią Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, to w dużym stopniu jego determinacja i praca. Podobnie monografia naszego miasta. Ma na koncie wiele sukcesów i wkład w rozwój nauki i kultury, 16 lat dobrej,  merytorycznej pracy w organach samorządowych, w tym 4 lata w Radzie Powiatu Ostrowieckiego i 12 w Radzie Miasta, będąc przez dwie kadencję przewodniczącym rady. Zasługuje na pełen nasz szacunek – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Związany z Ostrowcem, ale urodzony w Jeleńcu Wojciech Kotasiak jest współautorem nie tylko inicjatywy przejęcia Rezerwatu Archeologicznego w Krzemionkach, ale także utworzenia w pałacu Wielopolskich Muzeum Regionalnego, przekształconego później w Muzeum Historyczno-Archeologiczne. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, wiek i stan zdrowia – nie mógł uczestniczyć w obradach. Jego list odczytała córka, Monika Kotasiak, dziękując za uhonorowanie taty tytułem Honorowego Obywatela Miasta. – Bardzo serdecznie dziękuję Państwu, którzy zagłosowali za podjęciem tej uchwały za podjęcie tej uchwały. Tato bardzo się rozczulił, był bardzo wzruszony, gdy dowiedział się o tym zaszczycie – mówiła.

Za projektem uchwały zagłosowało 15 radnych z klubu Jarosława Górczyńskiego. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Trzy osoby były przeciw. Radny Mateusz Czeremcha z PiS kwestionował zasadność przyznania wieloletniemu dyrektorowi muzeum tego tytułu, wskazując na jego przynależność do PZPR.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia