Komputery dla dzieci w gminie Waśniów

Gmina Waśniów planuje zakupić sprzęt komputerowy dla dzieci, które muszą zdobywać wiedzę online, a nie posiadają komputera lub wychowują się w rodzinach wielodzietnych gdzie jest tylko jeden komputer w gospodarstwie domowym. Przeznaczy na ten cel ok. 40 tys. złotych.

– To dla nas priorytet by wszystkie dzieci mogły kontynuować zdalne nauczanie. Wytypowaliśmy 33 miejsca na terenie gminy gdzie sprzęt komputerowy jest najbardziej potrzebny. Zdecydowaliśmy się zakupić laptopy. Ważne, że w miejscach przez nas wskazanych jest dostęp do internetu – mówi wójt Waśniowa – Krzysztof Gajewski.

Sprzęt prawdopodobnie trafi do potrzebujących w połowie kwietnia na zasadzie wypożyczenia. Później służył będzie dzieciom w szkołach na terenie całej gminy. Ilość laptopów które, planuje zakupić gmina uzależniona jest od ich ceny. Jak podkreśla wójt Gajewski liczy na to, że uda się nabyć ich ponad 20.
Pieniądze na zakup sprzętu mają pochodzić z rządowego programu „Polska Cyfrowa”. Do tej pory gmina Waśniów przekazała 5 zestawów komputerowych dla najbardziej potrzebujących.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia