Lekarze apelują o wsparcie w doposażeniu placówek w środki ochrony osobistej

żródło: pixabay.com

Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej apelują do przedsiębiorców i wszystkich innych osób o pomoc w doposażeniu placówek w środki ochrony osobistej. Ze względu na ograniczony dostęp do szpitali i poradni specjalistycznych personel medyczny w przychodniach został na pierwszej linii frontu.

– Musimy być przygotowani na wizyty pacjentów, nie tylko tych wracających z zagranicy, ale także tych z zakażeniami wtórnymi, którzy są nosicielami Covid-19 w Polsce. Przychodnie przeżywają teraz oblężenie a my borykamy się z ogromnym problemem dotyczącym maseczek ochronnych czy rękawiczek – mówił Radiu Ostrowiec lekarz z poradni Nowy Medyk w Ostrowcu. – Gdyby ktoś z Państwa mógł nam po prostu bezpośrednio czy za pomocą radia pomóc to będziemy bardzo wdzięczni gdybyście ułatwili nam pracę i pomogli zakupić sprzęt w postaci masek i rękawiczek ochronnych – dodaje.

Zaznacza, że nie oczekują bezpłatnej pomocy, są w stanie zapłacić za niezbędny sprzęt, ale jak podkreśla, nie wiedzą gdzie i w jaki sposób uzyskać wspomniane środki ochrony. Wprawdzie przychodnie przestawiły się na udzielanie porad przez telefon, to jednak lekarze prowadząc wywiady lekarskie oceniają czy teleporada faktycznie wystarczy. – Żeby leczyć musimy żyć, a żeby żyć potrzebujemy ochrony. Bardzo prosimy o wsparcie – dodaje.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia