Kibice KSZO pomagają

Kibice KSZO postanowili pomóc seniorom i potrzebującym mieszkańcom Ostrowca. W trakcie pandemii koronawirusa fani pomarańczowo-czarnych bezpłatnie zrobią zakupy, czy kupią lekarstwa. Zachęcają młode osoby, aby przyłączyły się do inicjatywy.

– Ze względu na czas ogólnopolskiej kwarantanny i akcji #zostańwdomu nie zbieramy się w grupy, tylko zachęcamy do indywidualnego działania. Każdy z nas ma osoby starsze i samotne, do takich chcemy właśnie dotrzeć. Nie jest to przecież dobry moment na to, żeby chodzić i szukać takich osób, stąd pomysł żeby pomagać osobom z najbliższego otoczenia – tłumaczy Daniel Lis, jeden z pomysłodawców akcji. – Trzeba się zjednoczyć i pomóc potrzebującym w codziennych czynnościach. Dla młodej osoby to nie problem, a może uchronić starszych ludzi przed zarażeniem – mówi. – Staramy się zawsze pokazać, że kibicowanie to nie tylko chodzenie na mecze, ale również akcje społeczne – dodaje.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza akcja pomocy jaką zorganizowali fani pomarańczowo-czarnych w Ostrowcu. Chociażby w grudniu ubiegłego roku kibice KSZO odwiedzili domy dziecka w Denkowie i Małachowie, i podarowali ich podopiecznym świąteczne paczki.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia