Piłkarze wodni KSZO poddani domowej kwarantannie

Waterpoliści i trenerzy KSZO są już w Ostrowcu. Udało się im bezpiecznie wrócić z Serbii, gdzie od początku marca przebywali na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19 w piłce wodnej. Zostali poddani obowiązkowej – 14 dniowej – domowej kwarantannie.

– Powrót do Ostrowca był trudnym wyzwaniem logistycznym. Z Serbii samolotem sportowcy i sztab szkoleniowy przylecieli do Berlina, gdzie zmuszeni byli zostać na noc – informuje Piotr Węglewicz,

– Byliśmy trochę jak dzieci we mgle, ponieważ lądując w Berlinie mieliśmy przekonanie, że ktoś będzie na nas czekał. Tak się nie stało. Musieliśmy interweniować u wojewody lubuskiego, żeby móc załatwić nocleg w hotelu, ale finalnie wszystko dobrze się skończyło. Dzięki interwencji został nam podstawiony autobus, którym przekroczyliśmy granicę i mogliśmy jechać do Polski – mówi Robert Serwin, trener reprezentacji Polski w piłce wodnej.

Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy, który miał zostać rozegrany w kwietniu, i do którego ćwiczyli piłkarze wodni – został odwołany.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia