Urzędy i instytucje w Ostrowcu zachęcają do korzystania z usług elektronicznych

W związku z pandemią koronawirusa wiele instytucji zmienia organizację pracy. Miejska Energetyka Cieplna w Ostrowcu od dziś do odwołania zamyka wszystkie kasy w siedzibie spółki. Wszelkich płatności będzie można dokonywać na kilka innych sposobów – mówi Renata Mikołajczak, wiceprezes MEC-u.
– Chcemy do maksimum ograniczyć wszelkie kontakty bezpośrednie z naszymi odbiorcami. Wszystkie płatności  można zrealizować elektronicznie lub za pośrednictwem poczty i banku.
Dodaje także, że wszelkie inne sprawy można załatwić telefonicznie lub drogą mailową, aby maksymalnie ograniczyć kontakt osobisty.
Podobny komunikat opublikował Powiatowy Urząd Pracy, który również zaleca kontakt telefoniczny i elektroniczny.
– Od 11 marca informowaliśmy na stronie urzędu, że interesanci mogą rejestrować się za pośrednictwem internetu. Oczywiście niezbędny jest podpis elektroniczny, ale osoby które go nie posiadają mogą dokonać prerejestracji. Oznacza to, że w późniejszym czasie otrzymają komunikat kiedy mogą przyjść do urzędu aby potwierdzić swoją gotowość do podjęcia zatrudnienia – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy.
Niestety, jak dodaje, bezrobotni niechętnie korzystają z możliwości załatwiania spraw telefonicznie i wolą przychodzić osobiście do urzędu .
– Niestety nie wiele osób korzysta z możliwości rejestracji elektronicznej. W zeszłym tygodniu obsłużyliśmy blisko 140 osób fizycznych – mówi dyrektor Stafijowska.
Wszelkie zmiany w kwestii obsługi klienta będą podawane na stronie Powiatowego Urzędu Pracy.
Oprócz tego podobne usługi proponuje urząd skarbowy czy ZUS w Ostrowcu.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia