Nowe numery sanepidu w sprawie koronawirusa

Inspekcja sanitarna w Ostrowcu uruchomiła dwa dodatkowe numery telefonów dla osób, które chcą uzyskać informacje co zrobić, jak postąpić w sytuacji, gdy np. miały kontakt z osobą wracającą z zagranicy lub zaobserwowały u siebie objawy wskazujące, że mogło u nich dojść do zarażenia tym groźnym patogenem.

– Od pracowników stacji będzie można uzyskać kompleksowe informacje. Zostanie postawiona taka telediagnoza i wskazanie co dalej robić – mówił na antenie Radia Ostrowiec Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego.
Numery telefonów do sanepidu to: 690 873 344, 690 874 526, 502 664 974.
Wicestarosta Jabłoński apelował także do mieszkańców o odpowiedzialność. – To, jak ta sytuacja związana z koronawirusem będzie się rozwijała zależy także od całej naszej społeczności. Nie podejmujmy kroków, które mogłyby sprzyjać rozprzestrzenianiu się zakażeń. Te ograniczenia, które zostały wprowadzone przez rząd mają nas chronić. Apeluję o stosowanie się do zaleceń i nie wpadanie w panikę, bo to na pewno nam nie pomoże – podkreślał wicestarosta Jabłoński.
W powiecie ostrowieckim mamy dwie osoby z potwierdzonym koronawirusem. To młoda para, która wróciła z Norwegii. Poddani byli kwarantannie. W piątek trafili do szpitala w Starachowicach. Kolejna osoba, która miała kontakt z osobą, która powróciła z Niemiec i kolejna, która trafiła do szpitala w Starachowicach z powiatu ostrowieckiego są zdrowe. Testy nie wykazały u nich zakażenia.
/jpge/

Podziel się

Ważne wydarzenia