„Gwiazdki Moc” – ostrowieccy harcerze maja już nową karetkę

Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu ma nową karetkę. Stało się tak dzięki wielkim sercom i otwartym portfelom naszych słuchaczy, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej świątecznej akcji Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg – 'Gwiazdki Moc’.

– Nowy samochód ratownictwa medycznego jest już w Ostrowcu – cieszy się Dariusz Czupryński, komendant ostrowieckiego Hufca ZHP i podkreśla, że sprzęt godnie zastąpi wysłużonego 'Miecia’.

Samochód kupiony przez harcerzy wyprodukowany został w 2012 roku i kosztował 44 tysiące złotych.To Renault Master, który wyposażony jest w nosze i krzesełko kardiologiczne. Reszta sprzętu wchodzącego w skład wyposażenia samochodu, będzie skompletowana w ciągu kilku najbliższych dni. Przypomnijmy, że dzięki radiowej akcji 'Gwiazdki Moc’ na konto ostrowieckich harcerzy trafiło nieco ponad 40 tysięcy złotych. 4 tysiące dołożyli sami harcerze z wypracowanych środków.

– Znalezienie auta nie należało do łatwych zadań ale udało się – mówi Darek Czupryński.

Nowa karetka zacznie służyć mieszkańcom Ostrowca i powiatu już w nadchodzącym tygodniu. Redakcja Radia Ostrowiec dziękuje wszystkim darczyńcom za dołożenie swojej cegiełki do tego zakupu!
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia