Kolejne zmiany w MZK w związku z koronawirusem

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu podejmuje kolejne środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem koronawirusem. Jarosław Kateusz, prezes spółki informuje, że wstrzymana zostanie sprzedaż biletów w liniach miejskich u kierowców.

– Nadal kierowcy będą sprzedawali bilety w liniach podmiejskich, ponieważ tam wypuścimy autobusy z kabinami dla kierowców – tłumaczy.
Dodatkowo MZK w każdym swoim autobusie, który nie posiada kabiny będzie wydzielać wolne strefy tak, aby kierowca nie miał bezpośredniej styczności z pasażerami. Klienci będą wpuszczani i wypuszczani z autobusu jedynie środkowymi drzwiami. Zmiany te zaczną obowiązywać od poniedziałku.
– Chciałbym jeszcze zaapelować, aby mieszkańcy kupowali karnety, ponieważ kupując na raz 10 przejazdów ograniczony zostanie kontakt z drugą osobą – wyjaśnia.
Bilety i karnety można kupować w siedzibie spółki przy al. Jana Pawła II lub w kioskach.
Przypomnijmy, że od tygodnia MZK dodatkowo dezynfekuje swoje pojazdy. W tym tygodniu zatrudnili firmę zewnętrzną, która wykonuję spółce taką usługę.
A od poniedziałku w związku z zamknięciem placówek szkolnych zmienia rozkłady jazdy. Autobusy przez najbliższe dwa tygodnie będą kursować tak jak w wakacje. Informacje na ten temat można znaleźć na przystankach.
/bart/

Ważne wydarzenia