E-usługa zamiast wizyty w Urzędzie Skarbowym

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa Urząd Skarbowy w Ostrowcu do 27 marca nie będzie przyjmował interesantów.

– Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem urzędu będzie można załatwić elektronicznie, czyli przez usługę Twój e-PIT albo ePUAP, jeśli mamy zamiar np. rozliczyć podatek – mówi Mirosław Sejdziński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu. W urzędzie pojawi się jednak rozwiązanie dla osób, które nie mają dostępu do internetu. W holu wejściowym skarbówki pojawi się urna, do której będzie można wrzucać, m.in. zeznania podatkowe w wersji papierowej.
– Będzie można wrzucić tam różne wnioski czy dokumenty do przedłożenia do US, o które urząd prosił. Codziennie te dokumenty będą wyjmowane i wprowadzane do systemu. Jeśli ktoś z mieszkańców będzie chciał uzyskać drogą elektroniczną to będzie miał taką możliwość. Jeśli zaś potrzebne będą jakieś zaświadczenia, to wrzucając papierową prośbę do urny odeślemy pocztą takie zaświadczenie – tłumaczy naczelnik Sejdziński.

Szczegółowe informacje i kontakt telefoniczny do urzędu skarbowego znajdziemy na stronie swietokrzyskie.kas.gov.pl w zakładce US w Ostrowcu Św. Dodam, że czas na rozliczenie się z fiskusem mamy do 30 kwietnia.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia