Ważny remont na alei Jana Pawła II

Ważna informacja dla kierowców. Rozpoczął się remont Alei Jana Pawła II w Ostrowcu na odcinku od skrzyżowania z ul. Siennieńską do skrzyżowania z ulicami Radwana i Bałtowską. Remont obejmuje także jeden, prawy pas ruchu od ulicy Akademickiej do Iłżeckiej.

– Chcemy w pierwszej kolejności naprawić odcinki najbardziej zniszczone. Dlatego remont obejmie na razie tylko prawostronny odcinek między ulicą Akademicką a Iłżecką  – tłumaczy Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.
Jak dodaje, wykonawca inwestycji zapewnia, że wszystkie ulice będą wyremontowane do końca czerwca.

W tym czasie autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały normalnie.
– Zarząd drogi poinformował nas, że ruch będzie odbywał się wahadłowo, więc autobusy będą poruszać się normalnie. W przypadku prac związanych z kładzeniem nowej nawierzchni ruch i autobusy będą puszczone druga stroną ulicy – mówi Jarosław Kateusz, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Przypomnimy, że remont Alei Jana Pawła II będzie realizowany w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Koszt inwestycji wynosi blisko 1 milion 128 tysięcy złotych. Dofinansowanie rządowe wynosi 50 procent. Pozostałą kwotę w wysokości 75 procent pokryje gmina Ostrowiec, a 25 procent samorząd powiatu ostrowieckiego.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia