Odwołane imprezy na terenie Ostrowca

źródło: pixabay.com

W Polsce obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych – ogłosił wczoraj premier Mateusz Morawiecki. A od dziś także imprez kulturalnych i sportowych gromadzących ludzi. W województwie świętokrzyskim nie ma dotychczas żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem, choć do oddziałów zakaźnych trafiło kilka osób z podejrzeniem zakażenia.

W Ostrowcu jedyną imprezą masową był zaplanowany na 21 marca balet 'Jezioro Łabędzie’, ale organizatorzy zdecydowali, że spektakl zostaje przełożony na 9 października. Bilety zachowują ważność.
Odwoływane są także mniejsze imprezy. Przykładem są Dni Frankofonii, które miały się odbyć marca w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości.
– Odwołany zostaje wykład otwarty „Ach ten Paryż” z 16 marca oraz wykład dla uczniów szkół średnich „Czy Książki Wywołują Rewolucję” z 17 marca. Wykłady odbędą się w innym wyznaczonym w późniejszym terminie- mówi Barbara Bakalarz-Kowalska z WSBiP.
Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu od jutra do odwołania zawiesza wszystkie zajęcia klubów, sekcji, grup i pracowni artystycznych prowadzonych w Ostrowieckim Browarze Kultury oraz w budynku kina 'Etiuda’. Dotyczy to także seansów kinowych, spektakli teatralnych i spotkań autorskich.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak mówi jego dyrektor Piotr Węglewicz, nie będzie organizował przez najbliższe dwa tygodnie żadnych imprez. Normalnie czynny jest basen.
Decyzję, co do zajęć sportowych organizowanych przez stowarzyszenia i podmioty prywatne takie jak piłka nożna, piłka ręczna, czy minisiatkówka podejmować będą rodzice i właściciele szkółek.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia