Aktywnie dla Łukasza

„Aktywnie dla Łukasza” – to akcja charytatywna, którą wspólnie organizują Stowarzyszenie Biegowe 'Ostrobiec’, Stowarzyszenie 'Ostrower’, Muzeum Historyczno-Archeologiczne oraz Rezerwat 'Krzemionki’.

Akcja ma na celu pomoc choremu na nowotwór mózgu Łukaszowi – ostrowieckiemu muzykowi i fotografowi.

– Jest to nie tylko bieg, ale również rajd na dystansie 5, 17 i 30 km, a dystans pokonać można biegnąc jadąc na rowerze lub spacerując – mówi Marlena Pięta z „Ostrobiec”.

14 marca o godzinie 10 sprzed Rezerwatu 'Krzemionki’ wystartuje bieg, rajd i trasa rowerowa. Zapisywać się można przez facebooka Stowarzyszenia 'Ostrobiec’ i 'Ostrower’. Spóźnialscy mogą to zrobić w dniu akcji, od godziny 8 rano. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowy medal. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na leczenie Łukasza.
Przypomnijmy, że glejaka wielopostaciowego o znacznym stopniu złośliwości zdiagnozowano u Łukasza Książka w ubiegłym roku. Do tej pory przeszedł już dwie operacje, ale szansą na wyleczenie mogą być terapie, które w Polsce nie są refundowane. Ich koszt wynosi około 200 tysięcy złotych.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia