Maturzyści napisali dziś próbną maturę z matematyki

Próbna matura w ostrowieckich szkołach. Wczoraj uczniowie klas maturalnych zmagali się z maturą próbną z języka polskiego.
Dziś natomiast pisali próbną maturę z matematyki. Od wielu lat próbną maturę dla świętokrzyskich szkół organizuje dziennik Echo Dnia przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, kuratorium oświaty i Urzędem Miasta w Kielcach.

W Ostrowcu do próbnego egzaminu przystąpiło ponad 750 maturzystów.
– Uczniowie III klas żyją maturami, dlatego taka próba to świetny moment na sprawdzenie swoich umiejętności. Oprócz tego uczniowie uczą się pracować pod presją ograniczeń czasowych – mówi Dariusz Kaszuba, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.
W 'Staszicu’ do próbnej matury podeszło ok. 170 uczniów. Po jej zakończeniu ocenili, że nie należała do najtrudniejszych.
– Matura była stosunkowo prosta. Zadania zamknięte nie sprawiły nam większych kłopotów, gorzej było z otwartymi. Jednak na pewno zadania były prostsze niż na poprzedniej maturze próbnej – mówili Weronika i Kacper z klasy III b.
Dodają, że oprócz rozwiązywania przykładowych testów w domu dobre jest także powtarzanie na lekcjach. Dzięki temu mają możliwość poćwiczyć zadania, które sprawiają im trudność. A wśród najczęściej wymienianych 'trudnych’ tematów są zadania z geometrii i dowody matematyczne.
Jutro uczniowie klas III sprawdzą swoją wiedzę z języka angielskiego.

/błaż/

Ważne wydarzenia