Eliminacje do 22.Festiwalu Scena Dla Ciebie za nami

źródło: facebook.com/Gminny-Ośrodek-Kultury-i-Sportu-w-Waśniowie

W miniony weekend w Domu Kultury Zameczek odbyły się eliminacje do wojewódzkiego Festiwalu Scena Dla Ciebie.

– Jury pod przewodnictwem Piotra Resteckiego, znakomitego artysty, wyłoniło spośród 144 prezentacji, 24 podmioty wykonawcze, plus 3 podmioty z Pińczowa. Łącznie w koncercie finałowym udział weźmie 27 podmiotów – mówi Teresa Wołcz- Rosołowska, dyrektor DK Zameczek.

Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach – wokaliści, instrumentaliści i zespół. Z powiatu ostrowieckiego o laury w finale festiwalu powalczą m.in. – wokalistka Julia Tłuczkiewicz, duet Matylda Szklarska i Julia Tłuczkiewicz z grupy wokalnej Pandorki oraz zespół muzyczny Cameleon działający w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie.
– Poziom był bardzo wysoki, bardzo duża konkurencja. Byłem zaskoczony. My jako zespół zagraliśmy utwór Garego Moora – mówi Mirosław Siwiec, opiekun grupy 'Cameleon’ i instruktor muzyczny w waśniowskim ośrodku kultury. – Już po raz drugi bierzemy udział w konkursie – dodaje. Przypomnijmy, że grupę tworzy 6 nastolatek, które w ubiegłym roku zajęły trzecie miejsce w kategorii zespół. W tym roku grupa z Waśniowa powalczy jeszcze z trzema innymi zespołami.

Gwiazdą koncertu finałowego będzie zespół Feel. Na laureatów czekają nagrody finansowe, w tym Grand Prix dla Osobowości Festiwalu przyznawane przez prezydenta Kielc.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia