Rozpoczęły się spotkania sprawozdawcze na ostrowieckich osiedlach

W Ostrowcu rozpoczęły się spotkania dzielnicowych z Radami Osiedla. Pierwsze odbyło się na Ludwikowie. Podczas takich spotkań mieszkańcy zgłaszają swoje uwagi i obserwacje dotyczące bezpieczeństwa na danym osiedlu.

– Mieszkańcy podczas takiego spotkania, poruszają najważniejsze dla osiedla sprawy. Większość spraw rozwiązywana jest podczas spotkań, a w razie komplikacji udzielamy im odpowiednich informacji gdzie takie sytuacje mogą rozwiązać – mówi młodszy aspirant Rafał Dobrowolski, dzielnicowy na Ludwikowie.
Dzielnicowi wysłuchują mieszkańców, informują o planach pracy na ten rok i mówią także o możliwościach skorzystania z aplikacji takich jak 'Moja Komenda’ oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Są to dwa nowe narzędzia policji. Dzięki nim mieszkańcy mogą uzyskać bezpośredni kontakt ze swoim dzielnicowym oraz dzięki mapie zgłosić prośbę o interwencję w różnych sprawach – tłumaczy Rafał Dobrowolski.
Najczęstszymi problemami, jakie zgłaszają dzielnicowym mieszkańcy są kwestie porządku, organizacji ruchu, czy zakłócania spokoju i spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych.
Dzielnicowi podczas takich spotkań duży nacisk kładą na przestrzeganie – szczególnie starszych mieszkańców przed oszustwami na wnuczka i innych formach wyłudzeń.
Sami przewodniczący z rad osiedla chwalą sobie współprace z dzielnicowymi. Zarówno w poprzednich latach jak i teraz – mówi Andrzej Pałka, przewodniczący rady osiedla Kolonia Robotnicza.- Zarówno współpraca z poprzednik dzielnicowy jak i aktualnym przebiega bardzo dobrze. To dzielnicowi przychodzą do rady, pytają jak wygląda sytuacja na osiedlu, to bardzo budujące. Każde zgłoszenie jest rozpatrywane i w krótkim czasie problem jest rozwiązywany.
Spotkań sprawozdawczych w tym roku będzie jeszcze kilka na osiedlach Ostrowca, na Koloni takie spotkanie odbędzie się 18 marca.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia