W poniedziałek sekcja zwłok kobiety wyłowionej z rzeki

W poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok kobiety, której ciało wyłowili wczoraj ostrowieccy strażacy z rzeki Kamiennej w Ostrowcu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło przed godziną 17 w okolicy ulicy Samsonowicza, w okolicy przepompowni. – Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, w tym łódź ratowniczą i 9 strażaków. Działania strażaków polegały na wydobyciu ciała przy użyciu bosaków, noszy i linek – mówi Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu. Będący na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Ciało kobiety prawdopodobnie dryfowało w wodzie kilka dni. – Zauważył je jeden z wędkarz – informuje rzecznik ostrowieckiej komendy policji – Ewelina Wrzesień i wyjaśnia, że według wstępnych ustaleń do śmierci kobiety nie przyczyniły się żadne osoby trzecie, a prawdopodobną przyczyną jej śmierci było utonięcie.

Na razie nie została jednak zidentyfikowana tożsamość topielca, ale policja potwierdza, że chodzi o kobietę w wieku 40-50 lat. – W poniedziałek w godzinach popołudniowych przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – mówi Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu.
– Będziemy sprawdzać każdą wersję, aby ustalić tożsamość tej kobiety. Policja na pewno przeprowadzi analizę osób zaginionych w ostatnim okresie, odpowiadających cechom z opisu odnalezionych zwłok. Jeśli w ten sposób się nie uda, to zabezpieczony zostanie materiał genetyczny do dalszych badań w celu ustalenia profilu DNA i poszukiwania po tym osoby – dodaje.

Przypomnijmy, że to już kolejny topielec, którego w ciągu ostatniego miesiąca wyłowili z wody ostrowieccy strażacy. 48-letni mieszkaniec Ostrowca, został odnaleziony w stawie, w Parku Miejskim 5 lutego.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia