III Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych za nami

Za nami III Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych i Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal”.

Tegoroczna impreza odbyła się we wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury. W gali wzięli udział zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych 'Rywal”, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, ich rodzice, trenerzy i zaproszeni goście.

– Gala Sportu to impreza, która na stałe wpisała się w tradycję szkolną. Ma na celu wyróżnienie aktywnych sportowców z niepełnosprawnością intelektualną – podkreśla Ewa Lenart, współorganizator wydarzenia.

Plebiscyt rozpoczął się już w styczniu kiedy to nominowano zawodników i aktywnych sportowo uczniów oraz wybrano kapitułę plebiscytową. Uczniowie głosowali w dniach od 21 do 23 stycznia,co pozwoliło wyłonić laureatów.
I tak zawodniczką roku 2019 została Natalia Czuba, a zawodnikiem – Kamil Szczepański. W kategorii najbardziej aktywna sportowo – zwyciężyła Wiktoria Sięka, a najbardziej aktywnym sportowcem wybrano Marcina Nowaka.
Niespodzianką podczas trwania uroczystości były słowa skierowane do laureatów Gali Sportu, przez aktorkę i przyjaciółkę niepełnosprawnych – panią – Annę Dymną.
Organizatorami Gali Sportu był Klub Olimpiad Specjalnych 'Rywal’, Zespół Szkół Specjalnych, Stowarzyszenie Źródło i Miejskie Centrum Kultury. Radio Ostrowiec gratuluje wszystkim sportowcom !!. A kolejna Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych już za rok !!!

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia