Ostrowiecka policja podsumowuje rok 2019

Policja podsumowuje 2019 rok. Najbardziej społecznie odczuwalne przestępstwa dokonane na terenie powiatu zostały sklasyfikowane w 7-miu kategoriach. Wśród nich znalazły się kradzieże, włamania, zniszczenie mienia, rozboje oraz przestępstwa, których następstwem jest uszczerbek na zdrowiu.

– W kategoriach tych osiągnęliśmy, wykrywalność przestępstw na poziomie 55% a ich spadek względem 2018 wyniósł 32%. Samych kradzieży w 2019 roku było ponad 160 czyli o 15 mniej niż w roku 2018- mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy ostrowieckiej policji.

Spada także ilość kradzieży aut. W 2019 roku na terenie powiatu skradziono tylko 3 samochody. To o 5 pięć mniej niż rok wcześniej.
Liczba włamań także była mniejsza niż w 2018 roku, kiedy takich przestępstw odnotowano ponad 170. W roku ubiegłym było ich 150.
Mniej jest także pobić oraz rozbojów.

– Jeśli chodzi o zniszczenie mienia statystyka wzrosła, jednak skuteczność w wykrywaniu sprawców również uległa zwyżce. Spada natomiast ilość pobić i rozbojów. W 2019 było ich tylko 36, czyli o 12 mniej niż rok wcześniej. Spadła także liczba zabójstw z 4 do 2 – podkreśla Ewelina Wrzesień.

Rośnie natomiast liczba wypadków drogowych. W 2019 roku było ich ponad 60, w wyniku czego zginęło 9 osób, a ponad 50 zostało rannych. Rok wcześniej wypadków było 45, w których zginęło 7 osób.Jedną z ważniejszych interwencji ostrowieckiej policji w ubiegłym roku była sprawa zabójstwa na osiedlu Stawki, którego dopuściła się 29-letnia kobieta.

– Rok 2019 był rokiem intensywnej pracy, o czym świadczy wzrost skuteczności w przeciwdziałaniu i eliminowaniu zagrożeń oraz sprawców przestępstw na terenie powiatu. Bardzo dobrze wyglądała także współpraca komendy ostrowieckiej policji z samorządami lokalnymi, dzięki czemu pozyskaliśmy dodatkowy sprzęt policyjny oraz wzmocnić naszą flotę pojazdów – podsumowuje Ewelina Wrzesień.

Miniony rok dla ostrowieckiej policji stał także pod znakiem profilaktyki i bezpieczeństwa. Policjanci brali udział w wielu lekcjach, na których uczyli zasad bezpiecznego poruszania się pod drogach oraz edukowali jak groźne może być zażywanie narkotyków, czy dopalaczy.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia