Rusza kolejna edycja akcji #Jestem, badam się!

Rusza trzecia edycja akcji społecznej 'Jestem, badam się’, w którą włączają się kobiety w całej Polsce. Cel jest jeden – zmotywować jak największą liczbę kobiet do regularnych badań profilaktycznych. – Zbliża się wiosna. Chcemy pobudzić kobiety, żeby przebadały się, żeby ten wiosenny czas był impulsem do skontrolowania swojego zdrowia” – podkreśla Klaudia Wnuk-Adamczyk, pomysłodawczyni i główna organizatorka przedsięwzięcia.

– W tym roku zależało nam na tym, aby jeszcze bardziej połączyć kobiety w Polsce. W ostatnim czasie jest tak wiele rzeczy dookoła, które nas dzielą. Stwierdziłyśmy, że w kobietach jest moc i solidarność. Chcemy wystąpić pod jednym wspólnym hasłem, które ma w sobie duży pierwiastek kobiecości. Nie chcę na razie zdradzać tego hasła, bo akcja startuje 7 marca. Wtedy też w social mediach, na Facebooku i Instagramie jakie to hasło łączy polskie kobiety, które przypominają o profilaktyce i chcą dbać o zdrowie – mówi i dodaje, że wspomniana data nie jest przypadkowa. – Startujemy w przeddzień święta kobiet, bo chcemy życzyć im zdrowia. Liczymy, że pójdą za ciosem i skontrolują swoje zdrowie .

W akcję włączyły się kobiety z całej Polski, które prowadzą firmy, blogi i fundacje. Kampanię promuje plakat z wizerunkami pań z powiatu ostrowieckiego, który zawiśnie w wielu instytucjach publicznych – szkołach, urzędach oraz gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich. Ale jak zaznacza Klaudia Wnuk-Adamska, to nie są tylko zdjęcia. To także historie kobiet, które przeszły jakąś chorobę a wczesna profilaktyka pomogła im odpowiednio zareagować.

Wydarzenie otrzymało wsparcie wielu fundacji, stowarzyszeń i mediów, nie tylko lokalnych takich jak ostrowieckie Amazonki, ale i ogólnopolskich – m.in. Rak and Roll, Onkorejs, czy Kwiat Kobiecości – wylicza pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia.

Dodam, że Radio Ostrowiec również objęło to wydarzenie patronatem.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia