„Brzechwa” zaprasza na dni otwarte

żródło: facebook/Przedszkole-Publiczne-nr-19-im-Jana-Brzechwy-w-Ostrowcu-Św

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to przełomowy moment w życiu każdego dziecka. Aby ułatwić maluchom proces adaptacji i zapoznać z nowym, dla nich miejscem, przedszkola organizują dni otwarte. Jutro swoje drzwi otwiera Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu.

– Takie dni są bardzo potrzebne zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów. Najmłodsi mogą zapoznać się z miejscem, w którym będą spędzały większość swojego czasu – mówi Aneta Stachurska, dyrektor placówki i dodaje, że jutro dzieci będą eksperymentować w „dziewiętnastce”. Będzie tęcza z cukierków, barwienie soli, barwna mozaika, a także mieszanie kolorów i magiczny wulkan.

Kolejne dni otwarte w 'Brzechwie’ zaplanowano na marzec, czyli miesiąc kiedy trwa rekrutacja do przedszkoli na terenie Ostrowca. Na dzieci czekać będzie sporo ciekawych atrakcji takich jak krótkie występy artystyczne, teatrzyk, zabawy muzyczno ruchowe czy animacje. – Ostatniego dnia będą tówrcze zabawy z kolorowymi kreatywnymi piankami kukurydzianymi, piaskiem kinetycznym i dywanem sensorycznym – dodaje dyrektor Stachurska.

 

Warto dodać, że podczas tych dni, będzie można dopytać o szczegóły dotyczące rekrutacji. Pracownicy przedszkola pomogą także wypełnić wniosek. Więcej informacji znajdziemy na stronie przedszkola oraz na jego profilu facebookowym.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia