Trzeźwy poranek w powiecie ostrowieckim

żródło: policja.pl

Jeden kierowca na podwójnym gazie. To wynik dzisiejszych, wzmożonych kontroli w ramach akcji 'Trzeźwy poranek’. Jak informuje Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy ostrowieckiej komendy policji, funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 752 kierowców na drogach powiatu ostrowieckiego.
– Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec gm. Tarłów, który w swoim organizmie miał 0,5 promila alkoholu we krwi. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie na podwójnym gazie prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem – mówi Ewelina Wrzesień.Nietrzeźwemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policyjne kontrole prowadzone były dziś w 14 punktach na terenie całego powiatu w godzinach od 5 do 8 rano, m.in. w Waśniowie, Kunowie, Bałtowie czy Sarnówku a także w Ostrowcu na Iłżeckiej, Grabowieckiej, Milewskiego czy Świętokrzyskiej.

Policjanci przypominają, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kierowcy, a jego obecność w wydychanym powietrzu bezpłatnie można sprawdzić ogólnodostępnym alkomatem w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia