’Walentynkowa Piosenka o Miłości’ – laureaci

Dzisiaj w Ostrowieckim Browarze Kultury odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs 'Walentynkowej Piosenki o Miłości’. Na scenie zaprezentowało się ponad 30 młodych wokalistów z 15 placówek.

Gospodarzem festiwalu było Przedszkole 'Słoneczny uśmiech’ w Częstocicach. – Było uroczo, wesoło i czasami śmiesznie jak to z dziećmi bywa. Dzieci świetnie sobie poradziły i stanęły na wysokości zadania – mówi Edyta Stec, dyrektorka placówki i zapowiada kolejną edycję konkursu. – To już druga edycja. Na pewno za rok zorganizujemy następną. Najważniejsze, żeby przypominać dzieciom o tym, że miłość i przyjaźń to są wartości ponadczasowe – dodaje.

Członkowie jury wskazują na bardzo wysoki poziom tegorocznego konkursu. – Byliśmy zachwyceni niektórymi występami. Wszystkie dzieci dały z siebie wszystko, zarówno jeśli chodzi o wykonanie, poczucie rytmu, słuch muzyczny i o czytelność tekstu. Było też bardzo wiele fajnych widowisk podczas śpiewania – taniec i układy ruchowe. Gratulacje, szacunek i podziw – mówi Jadwiga Dadia, przewodnicząca jury.

I tak pierwsze miejsce zdobyła Laura Głazek z przedszkola nr 11, która wykonała piosenkę pt. 'Laleczka z saskiej porcelany’. Drugie miejsce – ex aequo dwa duety – Zofia Michalczyk i Filip Janik z przedszkola nr 19 oraz Natalia Kałuża i Filip Ciuryło z przedszkola nr 7. Pozostali uczestnicy zajęli 3 miejsce.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia