Zespół Szkół Specjalnych stawia na integrację i zaprasza na bal

facebook/ ZSS

Bal Karnawałowy w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu to już tradycja i ważne wydarzenie, na które czekają uczniowie. – Taniec i uśmiech są bardzo pomocne w terapii naszych uczniów. To jest doskonała forma rehabilitacji, która rozluźnia mięśnie, pomaga zapomnieć o troskach – mówi Małgorzata Stramowska, nauczyciel w tej placówce, która w tym roku do wspólnej zabawy zaprasza dzieci w wieku szkolnym z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej z terenu całego powiatu. – Zapraszamy wszystkie dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej, bo to wspaniała integracja z naszą szkołą. Liczymy na współpracę, na przykład z Warsztatami Terapii Zajęciowych, bo nasze dzieci, po ukończeniu szkoły często właśnie tam kontynuują naukę – wyjaśnia Małgorzata Chojnacka, także nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych.
Bal Karnawałowy organizują w sali Osiedlowego Domu Kultury przy ulicy Wspólnej w Ostrowcu w najbliższą środę 19 lutego w godzinach od 9 do 13. O muzykę na żywo zadba zespół IRIS Andrzeja Ziemca, a o atrakcje, w tym pokazy iluzji, pokazy dużych baniek mydlanych, zabawy i quizy Klaun Fred, czyli Bogdan Michalec, znany z występów w telewizyjnym show 'Mam talent’. Królem i królową balu okrzyknięte zostaną osoby, które przebiorą się w najpiękniejszy strój balowy. Będzie też zdrowy poczęstunek. Zapraszani goście nie muszą zapowiadać swojego przybycia. Wystarczy w środę się pojawić o 9.00 w ODK przy ulicy Wspólnej.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia