Zmagania strażaków na Pływalni Rawszczyzna

żródło: KP PSP Ostrowiec Św.

W piątek na Pływalni 'Rawszczyzna’ odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Strażaków PSP w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli strażacy z 13 komend z naszego regionu.

Funkcjonariusze rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych na dystansach: 25ciu m st. motylkowym, 50ciu m st. grzbietowym, klasycznym i dowolnym, na 100 m st. zmiennym oraz w jednej drużynowej. Warto dodać, że Grzegorz Herbuś z JRG nr 2 z Ostrowca Św. zajął 2. miejsce na podium na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Ale jak podkreśla Barbara Majdak, oficer prasowy straży pożarnej w Ostrowcu mistrzostwa te to nie tylko zmagania o puchar…Najważniejszy jest prestiż wygrania tych zawodów i bycia najlepszymi strażakami w województwie pod względem pływania – wyjaśnia.

Tradycyjnie podczas mistrzostw prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, w której nagradzani byli najbardziej wszechstronni. Warunkiem jest udział we wszystkich konkurencjach indywidualnych. Triumfatorem wieloboju został przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Starachowic Sergiusz Ziewiec z czasem 03:13,62. W sztafecie w stylu dowolnym 4x50m wygrała drużyna ze Starachowic. Na pozostałych stopniach podium w rywalizacji sztafet stanęli strażacy z komend z  Buska-Zdroju oraz reprezentacja z Opatowa.