Rusza rekrutacja do szkół podstawowych

żródło: pixabay.com

17 lutego rusza rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez ratusz w Ostrowcu. Na uczniów czeka osiem publicznych placówek, a swoją edukację zacznie w tym roku około 500 dzieci.

Jak mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu nie mamy jeszcze pewności ile oddziałów się otworzy w tym roku. Zapewnia jednak, że każde dziecko zostanie przyjęte. – To ile oddziałów otworzymy w danej szkole w tym roku szkolnym zależy od tego ile dzieci zdecyduje się na naukę w naszych placówkach. Przypomnę, że cały czas obowiązuje rejonizacja. Ale staramy się być elastyczni i stwarzamy dzieciom takie warunki, żeby chodziły tam, gdzie czują się najlepiej – dodaje naczelnik Malinowski.

Aby kandydat dostał się do podstawówki wystarczy złożyć wniosek i odpowiednie oświadczenia. Rekrutacja potrwa do 20 marca. W tym czasie ostrowieckie placówki będą organizować dni otwarte.

Swoje drzwi przed 7-latkami w Ostrowcu otwierają też szkoły niepubliczne prowadzone przez fundacje czy stowarzyszenia. Wśród nich Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego, która zaprasza do swojej siedziby każdego dnia. – Nie organizujemy typowego dnia otwartego i nie wyznaczamy żadnej daty, a to z uwagi na to, że w naszych szkołach każdy dzień jest dniem otwartym. Każdy może być i zobaczyć jak wygląda nasza codzienna praca – mówi Kinga Wnuk, dyrektor placówki i dodaje, że podczas rekrutacji zapraszają kandydatów do napisania testu gotowości szkolnej. – Jest to taki test, który ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności dzieci adekwatnie do wieku. Chcemy zoptymalizować późniejszy proces kształcenia. Indywidualne podejście w naszej szkole ma bardzo duże znaczenie – tłumaczy.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdziemy na stronie internetowej ostrowieckiego ratusza oraz witrynach niepublicznych szkół podstawowych działających w naszym mieście.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia