Duży popyt na miejskie działki w Ostrowcu

Przybywa osób, które podejmują decyzję o budowie własnego domu w Ostrowcu. W 2016 roku w gminie złożonych zostało 85 wniosków o ustalenie warunków zabudowy dla domów jednorodzinnych, a w 2019 już 120. W rekordowym pod tym względem 2017 roku tych wniosków było 145.
Nowe osiedla domów powstały m.in. przy ulicy Milewskiego i Jeżewskiego, gdzie działki sprzedawała gmina. – Udało nam się odwrócić tendencję sprzed sześciu lat, gdy mieszkańcy Ostrowca nieruchomości szukali poza granicami miasta – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

– Szykujemy także plany sprzedaży działek przy ulicy Zbożowej, Malinowej i szykujemy kolejny kompleks ok 30-40 działek na ulicy Jarzębinowej – dodaje Jarosław Górczyński.
Przetargi, które sukcesywnie ogłasza gmina cieszą się dużym zainteresowaniem. Do każdego przystępuje po kilka osób. Ceny wywoławcze za działki o wielkości około 1000 metrów kwadratowych to średnio 65 tysięcy złotych. Ale osiągają także ceny 80ciu-90ciu, a nawet 100 tysięcy złotych.
Do budżetu gminy w ubiegłym roku wpłynęło z tytułu sprzedaży 23ech nieruchomości pod zabudowę jednorodzinną ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych. Prezydent Górczyński, zaznaczając, że oferta miasta uzupełnia ofertę deweloperów, podkreśla, że działki gminne to gwarancja bezpieczeństwa.

– Każda działka kupiona od miasta, powinna być uzbrojona z dostępem do drogi publicznej. Natomiast sama droga powinna być urządzona przez miasto. Niestety wiele osób sugeruje się niższą ceną, kupując działkę i współwłasność do drogi. Później pojawia się problem, że to te osoby wraz z sąsiadami muszą się złożyć na remont tej drogi.
Gminna baza nieruchomości zawiera obecnie 38 działek przygotowanych na sprzedaż.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia