’W poszukiwaniu Świętokrzyskich Czarownic” – VIII edycja rajdu

źródło: swietokrzyskie.pro

’W poszukiwaniu Świętokrzyskich Czarownic” – pod takim hasłem od kilku lat odbywa się rajd pieszy, którego współorganizatorem jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.

– Góry Świętokrzyskie to przecież najbardziej zaczarowany region w Polsce – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Celem tej cyklicznej imprezy jest nie tylko popularyzacja zdrowego stylu życia i aktywny wypoczynek, ale także promocja Gór Świętokrzyskich z ich niezwykłą historią i bogatą tradycją. Nie tylko tą tradycją dziedzictwa kulturalnego, materialnego ale i niematerialnego czyli legendy, bo to jest przecież element Gór Świętokrzyskich – dodaje.

– Jako ROT cieszymy się, że jest to kolejne turystyczne wydarzenie, które czerpie swój pomysł z symbolu czarownicy – świętokrzyskiego logotypu wykreowanego przez nas, jako organizację. Chcieliśmy wykreować świętokrzyską markę w oparciu o tradycję i dziedzictwo kulturowe tego regionu – podkreśla Małgorzata Wilk-Grzywna.

W czasie 15-sto i pół kilometrowej trasy przez Góry Świętokrzyskie na uczestników rajdu czeka wiele niespodzianek. Każdy będzie miał okazje spotkać ciekawe postaci ze świętokrzyskich legend.
– Rajd ten jest jedynym w naszym regionie w takiej formie, z animacjami. Uczestnicy, którzy będą wędrować przez Pasmo Łysogórskie, będą spotykać na swojej drodze czarownice, guślarki czy świętokrzyskich zbójników – mówi Jacek Dopieralski, właściciel Agencji Turystyki Geo Travel, pomysłodawca i współorganizator rajdu.

Trasa, wzorem lat ubiegłych, będzie wiodła przez Świętą Katarzynę – źródełko Świętego Franciszka – Łysicę – Przełęcz Świętego Mikołaja, Kakonin, Hutę Szklaną oraz Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej.

Rajd odbędzie się 14 marca 2020 roku. Dodam, że impreza ta, co roku inauguruje sezon turystyczny w województwie świętokrzyskim.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia