„Retro Gra” w Ostrowieckim Browarze Kultury jeszcze w lutym

Nowa przestrzeń dla miłośników technologii i gier z ubiegłego wieku powstaje w Ostrowieckim Browarze Kultury. 'Retro Gra’ mieścić się będzie na ostatnim piętrze obiektu nad czytelnią Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znajdą się w niej przeróżne urządzenia służące do grania takie jak Pegasus, Amiga, Commodore czy Playstation 1 i 2.

Jak mówi pomysłodawca projektu Stanisław Dunin-Borkowski, chciał w taki sposób podzielić się swoją pasją.
– Całe życie byłem graczem, z grami wyrosłem no i teraz zacząłem je zbierać. Dobrze, że teraz mam gdzie te gry pokazać – tłumaczy.
Podkreśla też, że chciałby, aby przygotowana przez niego atrakcja służyła osobom w każdym wieku.
Retro Gra startuje w najbliższy piątek (luty), wkrótce uruchomiony zostanie także profil facebookowy gdzie pojawiać się będą najświeższe informacje na temat godzin otwarcia czy planowanych imprez. A tych ma być sporo.
– Chcielibyśmy uruchomić kącik z kasetami VHS, organizować seanse ze starymi filmami, czy zorganizować szafę ze starymi czasopismami komputerowymi – wymienia Stanisław Dunin-Borkowski i apeluje do mieszkańców miasta o włączenie się w rozwijanie tego miejsca.
– Brakuje nam pomocy merytorycznej, jeszcze nie wszystkie stanowiska mamy uruchomione, brakuje nam części. Jeżeli ktoś chciałby pomóc niech się do mnie zgłasza albo do Miejskiego Centrum Kultury – zachęca.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia