Są chętni na wybudowanie nowej bazy MZK

Są chętni na wybudowanie nowej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu, nowej drogi przy bazie wraz z parkingami Bike&Ride oraz Park&Ride i zmodernizowanie oświetlenia w ciągu ulic Sikorskiego, Rudzkiej, Ostrowieckiej, Kolonii Robotniczej, Iłżeckiej, Siennieńskiej, alei Jana Pawła II i ulicy Sandomierskiej.


Inwestycja podzielona jest na trzy etapy. Do wybudowania bazy przy ul. Samsonowicza zgłosiły się 3 firmy, najtańsza oferta opiewa na kwotę 11 milionów 835 tysięcy złotych, przy czym Urząd Miasta planował przeznaczyć na tę inwestycję 12 milionów 39 tysięcy złotych.
Również trzy firmy zgłosiły się do wybudowania drogi i parkingów. Najtańsza oferta wpłynęła od ostrowieckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i opiewa na kwotę 4 milionów 642 tysięcy złotych, przy czym miasto chciało na ten cel przeznaczyć niecałe 4 miliony złotych.
Zmodernizować oświetlenie na wspomnianych wcześniej ulicach chcą dwie firmy, ale najtańszą ofertę, która opiewa na prawie taką samą kwotę jaką chciał wydać samorząd złożyło konsorcjum trzech ostrowieckich firm.
Sumując, wszystkie oferty przekraczają zakładany budżet na te trzy zadania o blisko pół miliona złotych.
Miasto chce aby budowa nowej bazy MZK ruszyła na wiosnę tego roku, a środki na te inwestycje pochodzą w większości pochodzą z programu „Ekologiczny Transport Miejski”.
O tym czy przetarg zostanie unieważniony, czy miasto dołoży brakującą kwotę zdecyduje samorząd.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia