Uczniowie III L.O. obchodzili dzisiaj „Dzień Humanisty”

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego zorganizowano dzisiaj 'Dzień Humanisty’, który ma być hołdem dla języka polskiego, historii i nauk społecznych. Inicjatorami szkolnego 'święta’ byli uczniowie klasy I A.
– Nasza klasa wpadła na pomysł na organizację takiego „święta”. Zaprosiliśmy do udziału także klasy starsze. To pierwszy taki dzień zorganizowany w naszej szkole, więc przygotowanie całego widowiska było dla nas wyzwaniem – mówiły Natalia Pięta z I A i Martyna Bidzińska z II A.
Akademia miała charakter koncertu, na którym w różnych aranżacjach przedstawiono utwory literackie.

Nie brakowało też akcentów patriotycznych i pokazu umiejętności recytatorskich oraz występów teatralnych. Szkolne korytarze zostały ozdobione postaciami znanych humanistów oraz działaczy społecznych, pojawiły się też sylwetki znanych noblistów. Do koncertu przygotowywano się od dawna..,
– Praca nad występem trwała od trzech tygodni. Zarówno uczniowie i nauczyciele włożyli w przygotowania całe serce. Dzięki temu efekt jest znakomity – mówiła Ewa Wyjadłowska, nauczycielka języka polskiego, która pomogła przygotować całe wydarzenie.
Sami uczniowie podkreślali, że są humanistami i tłumaczyli, co to dla nich oznacza.
– Dla nas bycie humanistą to magiczna forma wyrażania swoich uczuć i emocji. To także osoby wrażliwe, widzące piękno w małych rzeczach. Przedmioty z tego zakresu pozwalają budować swój światopogląd – mówiły Natalia, Martyna i Gabriela.
Dodały, że w przyszłym roku ponownie zorganizują 'Dzień Humanisty’.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia