W sobotę Ad Libitum zaśpiewa dla niego po raz ostatni

mck.ostrowiec.pl

We wtorek 21 stycznia zmarł Marian Majecki, długoletni prezes chóru Ad Libitum, a także założyciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu. Miał 82 lata.

Ostatnie pożegnanie Mariana Majeckiego odbędzie się w sobotę 25 stycznia.
Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kolegiacie św. Michała Archanioła po wyprowadzeniu ciała z kaplicy na cmentarzu komunalnym o 13.30. Po raz ostatni zaśpiewa dla niego – jego chór Ad Libitum, teraz prowadzony przez Zdzisława Staniszewskiego, w sobotę wyjątkowo pod batutą Ewy Goworowskiej. Marian Majecki spocznie na cmentarzu komunalnym przy ulicy Długiej.

– Odszedł człowiek o wielkim sercu i wielkim zaangażowaniu społecznym, taki społecznik z prawdziwego zdarzenia, poza tym wielki miłośnik muzyki, nie tylko chóralnej. To przecież pan Marian był organizatorem wielu koncertów w naszym mieście, był inicjatorem założenia chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, potem był przez 16 lat prezesem chóru Ad Libitu. Moja mama śpiewa w tym chórze już od bardzo dawna i zamiast stać w kolejce do lekarzy, mając już ponad 80 lat, idzie do krawcowej i zamawia kolejną sukienkę i to jest dla mnie mega ważne. To dzięki panu Marianowi. Od niego zawsze biło wielkie ciepło. Zawsze potrafił przywitać się z taką elegancją, czymś takim, co można było chyba spotkać w latach dwudziestych. Był też zawsze bardzo wrażliwy na troski, potrzeby ludzi – wspomina Ewa Goworowska, dyrygent nauczycielskiego chóru Coro Cantorum.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia