Ostrowiecki Browar Kultury nominowany w prestiżowym konkursie

Foto: Sławomir Rakowski

Ostrowiecki Browar Kultury został nominowany do prestiżowego tytułu 'Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku. To ogólnopolski konkurs dla projektantów, inwestorów i wykonawców, któremu patronują m.in. ministerstwa kultury, infrastruktury, uczelnie uniwersyteckie, politechniki oraz instytuty naukowe.

– Liczę na to, że kapituła dostrzeże wysiłek Ostrowca Świętokrzyskiego w modernizacji tego obiektu. Jako władze miasta cały czas wychodzimy z inicjatywami aby o Ostrowieckim Browarze Kultury było głośno w całej Polsce – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
W ubiegłym tygodniu spotykał się z gronem ekspertów kapituły nagrody, gdzie prezentował walory obiektu. Kapituła ocenia m.,in. sposób wykorzystania każdej inwestycji, poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, nowoczesność i efektywność, energooszczędność, czy dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Ostrowiec dwukrotnie był laureatem nagrody Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku. Pierwszy raz w 2003 roku, gdzie zdobył ją za budowę pływalni olimpijskiej na Rawszczyźnie, drugi raz otrzymał ją w roku ubiegłym za budowę otwartych basenów letnich. – Nagrodę odbierałem na Zamku Królewskim w Warszawie i byłem dumny, że o Ostrowcu Świętokrzyskim mówi się w tak pozytywnym kontekście. Teraz mamy przepiękny obiekt – taką łódzką Manufakturę, choć oczywiście skrojoną do potrzeb naszego miasta i chciałbym, by Ostrowiecki Browar Kultury był miejscem, które wielu osobom kojarzyć się będzie z początkami ich działalności artystycznej, czy aktywności społecznej – mówi prezydent Górczyński.
Nagroda Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku przyznawana jest od 20 lat, a liczba zgłoszeń do niej każdego roku rośnie. Od kilkudziesięciu w pierwszych latach przyznawania tytułu do niemal tysiąca w ostatnich latach.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia