Międzypokoleniowe spotkanie w Ostrowieckim Browarze Kultury

Międzypokoleniowe kolędowanie to tradycja w Publicznym Przedszkolu nr 12 w Ostrowcu. Tym razem koncert 'Z kolędą przez pokolenia’ odbył się w Ostrowieckim Browarze Kultury i połączony został z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Dlatego przygotowania trwały o wiele dłużej niż zwykle.
– Pomysł zrodził się w zeszłym roku. Od 8 lat śpiewaliśmy głównie w swoim gronie, dla grup przedszkolnych i kadry pracowniczej przedszkola. Zdecydowaliśmy się zaangażować się na większą skalę i dziś przekazujemy ten koncert jako prezent dla seniorów z naszego miasta – mówiła Beata Krauze – Składanowska, dyrektorka placówki.

Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne, czyli Biedronki, Pszczółki i Kubusie, ale nie tylko.
– Koncert rozpoczęli nasi najmłodsi. Każda grupa zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę. Dołączyli do nas także rodzice na których zawsze możemy liczyć, zaprezentujemy się też my jako kadra pedagogiczna. Nie zabrakło także występów naszych absolwentów Filipa, Ani i Urszuli. Od lat zapraszamy i współpracujemy także z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, którzy także przygotowali dla nas występ wokalny.
Najmłodsi złożyli życzenia wszystkim dziadkom i babciom.
Na scenie zabrzmiały piękne kolędy i pastorałki, m.in. 'Świeć Gwiazdeczko’, 'Jezu Śpij’ czy 'Pierwsza Gwiazdka’.

Widzowie nie kryli wzruszenia
– Będąc tu w gronie swoich rówieśników, babć i dziadków, oglądając występ najmłodszych pociech czuję ogromną radość – mówiła pani Irena, która przyszła wspierać występ swojego wnuka.
Występy przedszkolaków obejrzało ponad stu gości.
Radio Ostrowiec sprawowało patronat nad koncertem.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia